Dla menedżerów ds. zakupów i inżynierów lotniczych korzystających z rysunków zgodnych z międzynarodowymi standardami najważniejszym problemem jest niezawodność rozwiązań alternatywnych. Kiedy rysunki techniczne określają zastosowanieInconel 718 (UNS N07718) lub AMS 5662, w przypadku oferty lokalnego dostawcy pojawia się kilka kluczowych pytańGH4169:
Czy jego czystość chemiczna spełnia rygorystyczne wymagania ASTM dotyczące topienia próżniowego?
Czy jego wielkość ziaren i właściwości mechaniczne mogą przejść międzynarodowe audyty lotnicze?
Czy producent może dostarczyć uznawany na całym świecie certyfikat testu fabrycznego (MTC) w formacie uznawanym na całym świecie?
Na Stop Gnee, eliminujemy Twoje obawy dotyczące zgodności. NaszPręty GH4169 (odpowiednik Inconel 718).to rozwiązanie stosowane na całym świecie, zapewniające integralność-wysokociśnieniowych zbiorników energetycznych i komponentów lotniczych.
Kliknij, aby otrzymać wycenę produktu GH4169
ASTM B637 GH4169 (UNS N07718) Pręt ze stopu|Przewodnik po globalnych standardach

ASTM B637 GH4169 (UNS N07718) Pręt ze stopu|Przewodnik po globalnych standardach
ASTM B637 GH4169, powszechnie znany pod numerem UNS N07718 i znakiem towarowym Inconel 718, to wysokiej-jakości wydzieleniowej-nadstopu niklu-chromu-utwardzającego się. Jest szeroko stosowany do produkcji-wytrzymałych i odpornych na korozję-prętów, pasków i odkuwek i może pracować w szerokim zakresie środowisk, od niskich temperatur do 704 stopni (1300 stopni F).
Jaki jest skład chemiczny ASTM B637 uns N07718?
Węgiel C % 0,080 maks. Krzem Si% 0,350 maks. Mangan Mn % 0,350 max. Chrom Cr % 17.000 - 21.000 Molibden Mo % 2.800 - 3.300 Aluminium Al % 0.200 - 0.800 Nb + Ta Nb% + Ta% 4.750 - 5.500 Fosfor P % 0,015 max.

1. Globalna standardowa tabela mapowania stopu GH4169
Aby uprościć zamówienia międzynarodowe, udostępniamy ostateczny wykres-odniesień. NaszGH4169Jest100%wymienne z planami międzynarodowymi.
| Region/Branża | Norma/Specyfikacja | Oznaczenie materiału | Mecz techniczny |
| USA (przestrzeń kosmiczna) | AMS 5662 / AMS 5663 | UNS N07718 (stop 718) | Idealny odpowiednik |
| USA (przemysłowe) | ASTM B637 / ASME SB637 | UNS N07718 | Pełna zgodność |
| Europa (EN) | DIN 17752 / W.Nr. 2.4668 | NiCr19NbMo | Sprawdzony odpowiednik |
| Chiny (krajowy) | GB/T 14992 / GB/T 15062 | GH4169 | Globalna wydajność |
| Ropa naftowa i gaz (kwaśny) | NACE MR0175 / ISO 15156 | Stop 718 | Audyt gotowy |
2. ASTM B637 GH4169 (UNS N07718) Skład chemiczny (% wag.)
| Element | Treść (%) | Wymaganie ASTM B637 | Funkcjonować |
|---|---|---|---|
| Nikiel (Ni) | 50.0 – 55.0 | 50.0 – 55.0 | element matrycy; wysoka-stabilność temperaturowa |
| Chrom (Cr) | 17.0 – 21.0 | 17.0 – 21.0 | Odporność na utlenianie i korozję |
| Żelazo (Fe) | Saldo (~18-20) | Balansować | Stop na bazie Fe-Ni-Cr |
| Niob (Nb) | 4.75 – 5.50 | 4.75 – 5.50 | Element wzmacniający rdzeń– tworzy fazę ″ (Ni₃Nb) |
| Molibden (Mo) | 2.80 – 3.30 | 2.80 – 3.30 | Solidne-wzmocnienie rozwiązania; odporność na pełzanie |
| Tytan (Ti) | 0.65 – 1.15 | 0.65 – 1.15 | Tworzy fazę wzmacniającą (Ni₃(Al,Ti)) |
| Aluminium (Al) | 0.20 – 0.80 | 0.20 – 0.80 | Tworzy fazę wzmacniania; poprawia odporność na utlenianie |
| Węgiel (C) | Mniejsza lub równa 0,08 | Mniejsza lub równa 0,08 | Niska zawartość węgla zapewniająca wytrzymałość |
| Mangan (Mn) | Mniejsza lub równa 0,35 | Mniejsza lub równa 0,35 | Odtleniacz |
| Krzem (Si) | Mniejsza lub równa 0,35 | Mniejsza lub równa 0,35 | Odtleniacz |
| Fosfor (P) | Mniejsza lub równa 0,015 | Mniejsza lub równa 0,015 | Zapewnia wytrzymałość |
| Siarka (S) | Mniejsza lub równa 0,015 | Mniejsza lub równa 0,015 | Zapewnia urabialność na gorąco |
| Bor (B) | 0.002 – 0.006 | 0.002 – 0.006 | Wzmacniacz granic ziaren |
| Kobalt (Co) | Mniejsza lub równa 1,00 | Mniejsza lub równa 1,00 | Element resztkowy |
| Miedź (Cu) | Mniejsza lub równa 0,30 | Mniejsza lub równa 0,30 | Element resztkowy |
3. Właściwości fizyczne ASTM B637 GH4169
| Nieruchomość | Wartość | Znaczenie |
|---|---|---|
| Gęstość | 8,19 g/cm3 (0,296 funta/cal3) | Obliczanie wagi |
| Zakres topnienia | 1260 – 1336 stopni (2300-2440 stopni F) | Margines odporności ogniowej |
| Przewodność cieplna (20 stopni) | 11.4 W/m·K | Rozpraszanie ciepła |
| Przewodność cieplna (500 stopni) | ~16.0 W/m·K | Wydajność w wysokich-temperaturach |
| CTE (20-100 stopni) | 13,0 × 10⁻⁶/stopień | Kompatybilność dopasowania |
| CTE (20-600 stopni) | ~14,5 × 10⁻⁶/stopień | Konstrukcja wysokotemperaturowa- |
| Ciepło właściwe (20 stopni) | 435 J/kg·K | Pojemność cieplna |
| Moduł sprężystości (20 stopni) | ~200 GPa | Sztywność |
| Oporność elektryczna | 1.25 µΩ·m | – |
| Właściwości magnetyczne | Lekko magnetyczny | – |
Kliknij, aby pobrać teraz plik PDF ze stopu GH4169
4. Porównanie właściwości mechanicznych prętów okrągłych GH4169 (po całkowitym starzeniu)
NaszMateriał GH4169został przetestowany i spełnia wysokie wymagania wytrzymałościoweASTM B637do elementów konstrukcyjnych-odpornych na ciepło.
| Granica plastyczności (przesunięcie 0,2%) | Większe lub równe 1030 MPa (150 ksi) |
| Wytrzymałość na rozciąganie | Większe lub równe 1240 MPa (180 ksi) |
| Wydłużenie | Większy lub równy 12% |
| Rozmiar ziarna | Gwarantowany poziom 8 ASTM E112 lub wyższy |
Doskonałość topienia:Każdy batonik jest produkowany poprzezVIM + VAR (podwójne topienie)proces zapewniający brak „piegów” i wtrąceń, co jest obowiązkowe w przypadku certyfikacji lotniczej.
5. Typowe zastosowania prętów okrągłych ASTM B637 GH4169
| Aplikacja | Zalecany stan | Zakres średnic |
|---|---|---|
| Łączniki o wysokiej-wytrzymałości | Stan B (w wieku) | 6 – 25 mm |
| Wały turbin | Stan B (w wieku) | 20 – 150 mm |
| Elementy podwozia | Stan B (w wieku) | 25 – 100 mm |
| Precyzyjnie obrobione części | Stan A (miękki → maszyna → wiek) | 3 – 50 mm |
| Elementy konstrukcyjne turbin gazowych | Stan B (w wieku) | 20 – 100 mm |
| Elementy reaktora jądrowego | Stan B (w wieku) | 10 – 200 mm |
Dlaczego warto wybrać firmę Gnee jako dostawcę-stopów na bazie niklu
Jako rzetelny dostawca,Stop Gneezapewnia przejrzystość wymaganą w przypadku audytów międzynarodowych:
✅️100% identyfikowalność:Każdy pręt jest-wytłoczony na gorąco i towarzyszy mu norma EN 10204Certyfikat testu młyna 3.1 (MTC)dokumentowanie dokładnych danych chemicznych i mechanicznych.
✅️Weryfikacja NDT:100% testowane ultradźwiękowo (AMS 2154 klasa A), aby zapewnić zero wewnętrznych pustek.
✅️Bezpośrednia cena fabryczna:Zaoszczędź do 20% w porównaniu z materiałami-zachodnich marek, przy jednoczesnym zabezpieczeniu tego samegoIntegralność strukturalna.
✅️Globalna szybka wysyłka:Zoptymalizowana logistyka w celu zminimalizowania czasu realizacji międzynarodowych projektów konserwacji (MRO).

Certyfikat stopu Gnee GH4169 (inconel 718).
📦 Pakowanie i wysyłka
WszystkoStop na bazie nikluprodukty pakowane są następującymi metodami:
Drewniane palety lub skrzynie
Opakowanie-odporne na wilgoć
Etykiety z numerem pieca, etykietami standardowymi i rozmiarowymi
Wysyłane na cały świat drogą morską, lotniczą lub ekspresową

Opakowanie produktu Gnee Alloy GH4169
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać najnowszą ofertę cen eksportowych stopu GH4169
Często zadawane pytania
P1: Czy GH4169 jest w pełni akceptowany jako odpowiednik UNS N07718 w projektach nuklearnych?
A: Tak.Nasz GH4169 spełnia progi chemiczne i mechaniczneASME BPVC Sekcja III, co czyni go niezawodnym i-ekonomicznym wyborem do elementów wewnętrznych reaktorów jądrowych i sprężyn o-wytrzymałości.
P2: Czy mogę spawać części GH4169 bezpośrednio z istniejącymi zespołami Inconel 718?
O: Absolutnie. Ponieważ baza metalurgiczna jest identyczna, mają tę samą spawalność i reakcję na starzejącą się obróbkę cieplną.
P3: Czy dostarczacie dokumentację w języku angielskim na potrzeby audytów międzynarodowych?
O: Tak. Wszystkie nasze certyfikaty testów młyna, raporty z inspekcji i arkusze danych technicznych są dostarczane w profesjonalnym języku angielskim i są gotowe do natychmiastowego przeglądu przez zespół kontroli jakości.
P4: Czy oferujecie rabaty hurtowe na remonty rafinerii petrochemicznych?
O: Tak. Jako liderDostawca hurtowy, zapewniamy wielopoziomowe ceny i dedykowane rezerwy zapasów dla długoterminowych-partnerów kontraktowych.





