W wysokociśnieniowych-reaktorach chemicznych, systemach paliwowych w lotnictwie i kolektorach morskich rurociągi należą do najbardziej wrażliwych elementów. Dla menedżerów zakupów i inżynierów jakości największe wyzwania związane z sourcingiemRura stalowa bez szwu Inconel 625 (UNS N06625).włączać:
Mimośrodowość ściany (nierówna grubość ściany):Słaba koncentryczność tworzy „słabe punkty”, co prowadzi do miejscowej koncentracji naprężeń i potencjalnie katastrofalnych w skutkach pęknięć rur w przypadku-cyklicznych zmian ciśnienia.
Ryzyko wżerów wewnętrznych:Niespójna integralność powierzchni średnicy wewnętrznej (ID) może stać się punktem wyjścia dla miejscowej korozji i nieszczelności.
Niewystarczająca identyfikowalność:Pozyskiwanie od niecertyfikowanych sprzedawców, którzy nie mogą zapewnić certyfikatuPL 10204 3.1certyfikat testu fabrycznego (MTC).
Na Stop Gnee, eliminujemy te zagrożenia. Jako profesjonalny producentRura stalowa bez szwu Inconel 625, rozwiązujemy te problemy techniczne poprzez wyrafinowany, wieloetapowy-proces ciągnienia na zimno-i 100% gwarancję jakości.
Kliknij tutaj, aby zapoznać się z wyceną produktu Inconel 625

ASTM B444 Inconel 625 (UNS N06625) Standard rur bez szwu odpornych-na korozję pod wysokim ciśnieniem-
Norma ASTM B444 określa bezszwowe rury ze stopu niklu-chromu-molibdenu-niobu (UNS N06625 / Inconel 625). Jest to miarodajny standard dla środowisk o wysokim-ciśnieniu i ekstremalnych-temperaturach, odpowiedni dla produktów wymagających wyjątkowo wysokiej odporności na utlenianie, korozję wżerową i pękanie korozyjne naprężeniowe.
Co to jest materiał ASTM B444 UNS N06625?
ASTM B444 UNS N06625 Rura stalowa klasy 1 jest dostarczana w stanie wyżarzonym, natomiast rura stalowa klasy 2 jest dostarczana w stanie wyżarzonym-stan wyżarzony. 2.4856. Rura ze stali stopowej 625 (znana również jako UNS N06625) posiada wiele doskonałych właściwości. Jedną z najważniejszych właściwości jest odporność na korozję.

| STOPIEŃ | UNS | GB | JIS | ISO | DIN/EN | GOST | |
| ISC | NOWY | ||||||
| Inconel 625 | N06625 | - | NS336 | NCF625 | - | 2.4856 | - |
2. Skład chemiczny rury UNS N06625 (% wag.)
| Stopień | Stan | Wytrzymałość na rozciąganie (min) | Granica plastyczności 0,2% (min) | Wydłużenie (min) |
|---|---|---|---|---|
| Klasa 1 | Wyżarzone | Większe lub równe 827 MPa (120 ksi) | Większe lub równe 414 MPa (60 ksi) | Większy lub równy 30% |
| klasa 2 | Wyżarzanie rozpuszczające + obróbka na zimno | Większe lub równe 827 MPa (120 ksi) | Większe lub równe 689 MPa (100 ksi) | Większy lub równy 30% |
Kliknij tutaj, aby pobrać plik PDF ze stopu Inconel 625
4. Wytrzymałość na pełzanie i pękanie w-wysokiej temperaturze (stopień 1, wyżarzanie)
| Temperatura | Naprężenie przez 100 000 godzin pęknięcia (typowe) | Odniesienie |
|---|---|---|
| 500 stopni (932 stopnie F) | ~450 MPa (65 ksi) | ASME BPVC Sekcja II, Część D |
| 600 stopni (1112 stopni F) | ~210 MPa (30 ksi) | ASME BPVC Sekcja II, Część D |
| 700 stopni (1292 stopni F) | ~90 MPa (13 ksi) | ASME BPVC Sekcja II, Część D |
5. Wymiary rury UNS N06625
|
Grubość nominalna (cale) |
Rozmiar rury (cale) |
Średnica zewnętrzna (cale) |
Średnica wewnętrzna (cale) |
Waga (funty/stopę) |
Gwinty na cal |
|---|---|---|---|---|---|
|
0.068 |
1/8 |
0.405 |
0.269 |
0.24 |
27 |
|
0.088 |
1/4 |
0.540 |
0.364 |
0.42 |
18 |
|
0.091 |
3/8 |
0.675 |
0.493 |
0.57 |
18 |
|
0.109 |
1/2 |
0.840 |
0.622 |
0.85 |
14 |
|
0.113 |
3/4 |
1.050 |
0.824 |
1.13 |
14 |
|
0.133 |
1 |
1.315 |
1.049 |
1.68 |
11 ½ |
|
0.140 |
1 1/4 |
1.660 |
1.380 |
2.27 |
11 ½ |
|
0.145 |
1 1/2 |
1.900 |
1.610 |
2.72 |
11 ½ |
|
0.154 |
2 |
2.375 |
2.067 |
3.65 |
11 ½ |
|
0.203 |
2 1/2 |
2.875 |
2.469 |
5.79 |
8 |
|
0.216 |
3 |
3.500 |
3.068 |
7.58 |
8 |
|
0.226 |
3 1/2 |
4.000 |
3.548 |
9.11 |
8 |
|
0.237 |
4 |
4.500 |
4.026 |
10.79 |
8 |
|
0.258 |
5 |
5.563 |
5.047 |
14.62 |
8 |
|
0.280 |
6 |
6.625 |
6.065 |
18.97 |
8 |
|
0.322 |
8 |
8.625 |
7.981 |
28.55 |
8 |
|
0.365 |
10 |
10.750 |
10.020 |
40.48 |
8 |
|
0.406 |
12 |
12.750 |
11.938 |
53.57 |
8 |
|
0.437 |
14 |
14.000 |
13.126 |
63.39 |
8 |
|
0.500 |
16 |
16.000 |
15.000 |
82.77 |
8 |
|
0.562 |
18 |
18.000 |
16.876 |
104.67 |
8 |
|
0.593 |
20 |
20.000 |
18.814 |
123.01 |
8 |
|
0.687 |
24 |
24.000 |
22.626 |
171.29 |
8 |
5. Ciśnienie znamionowe rur Inconel 625
|
OD (w) |
Grubość ścianki: 0,035" |
Grubość ścianki: 0,049" |
Grubość ścianki: 0,065" |
|---|---|---|---|
|
1/4" |
4,800 |
7,000 |
9,500 |
|
3/8" |
3,100 |
4,400 |
6,100 |
|
1/2" |
2,300 |
3,200 |
4,400 |
|
3/4" |
- |
2,200 |
3,000 |
|
1" |
- |
- |
2,200 |
Wyjaśnienie dotyczące ciśnienia znamionowego (w oparciu o ASME B31.3)
| Temperatura (stopnie) | Temperatura (stopień F) | Współczynnik obniżenia wartości znamionowych (w odniesieniu do 38 stopni / 100 stopni F) |
|---|---|---|
| Mniejsze lub równe 38 | Mniejsza lub równa 100 | 1.00 |
| 200 | 392 | 0.92 |
| 400 | 752 | 0.78 |
| 500 | 932 | 0.58 |
| 600 | 1112 | 0.35 |
6. Wykres masy rury Inconel 625 (na metr)
|
NPS (w) |
średnica zewnętrzna (mm) |
Załącznik 40 ( |
Harmonogram 80 ( |
|---|---|---|---|
|
1/2" |
21.3 |
1.27 |
1.62 |
|
3/4" |
26.7 |
1.69 |
2.20 |
|
1" |
33.4 |
2.50 |
3.24 |
|
1 1/2" |
48.3 |
4.05 |
5.41 |
|
2" |
60.3 |
5.44 |
7.48 |
|
3" |
88.9 |
11.29 |
15.27 |
|
4" |
114.3 |
16.07 |
22.32 |
|
6" |
168.3 |
28.26 |
42.56 |
|
8" |
219.1 |
42.55 |
64.63 |
Skontaktuj się z nami, aby dostosować produkty Inconel 625 do wymiarów Twojego projektu
7. Dostępne typy rur i rurek Inconel 625

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę zapasów rur Gnee Alloy Inconel 625
8. Badania nieniszczące 625 100% Inconel-
jakoProducent Tier 1, Stop Gneegwarantuje brak defektów w wewnętrznej mikrostrukturze naszych produktów dzięki rygorystycznym procesom-testów nieniszczących (NDT).
Badania ultradźwiękowe (UT):Wykrywa wewnętrzne puste przestrzenie, pęknięcia podłużne i różnice w grubości ścian.
Testowanie prądem wirowym (ET):Skanuje w poszukiwaniu defektów powierzchniowych i podpowierzchniowych-, aby zapewnić nieskazitelną integralność.
Testy hydrostatyczne:Zweryfikowano, że wytrzymuje ciśnienie wewnętrzne zgodnie zASME B31.3.
Całkowita identyfikowalność:Każdy metr rury jest-oznaczany numerem cieplnym i dopasowywany do oryginalnej analizy cieplnej.




Dlaczego warto wybrać firmę Gnee jako dostawcę-stopów na bazie niklu
✅️Bezpośrednie ceny fabryczne:Wyeliminuj 15-20% narzutu handlowego i kup oryginalny materiał młyna.
✅️Szybka wysyłka globalna:Zoptymalizowana logistyka w celu zminimalizowania czasu realizacji międzynarodowych prac konserwacyjnych i produkcyjnych.
✅️Zgodność z NACE MR0175:Specjalnie-obrobione cieplnieKwaśny gaz (H2S)środowiska.
✅️Produkcja na zamówienie:Oferujemy precyzyjne cięcie, fazowanie i gięcie, aby dopasować je do Twoich projektów.

Certyfikat stopu Gnee Inconel 625
📦 Pakowanie i wysyłka
WszystkoStop na bazie nikluprodukty pakowane są następującymi metodami:
Drewniane palety lub skrzynie
Opakowanie-odporne na wilgoć
Etykiety z numerem pieca, etykietami standardowymi i rozmiarowymi
Wysyłane na cały świat drogą morską, lotniczą lub ekspresową

Opakowanie produktu ze stopu Gnee Inconel 625
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać najnowszą ofertę cen eksportowych stopu 625 w 2026 roku.
Często zadawane pytania
P1: Czy rurę GH3625 można stosować zamiennie z rurą Inconel 625?
A: Absolutnie.GH3625 to równoważne oznaczenie techniczne stosowane w systemie GB/T dla systemu metalurgicznego znanego na całym świecie jakoInconel 625 (UNS N06625). Mają identyczną chemię i parzystość mechaniczną.
P2: Czy możesz dostarczyć jasne, wyżarzane rurki do precyzyjnych instrumentów?
O: Tak. NaszWyżarzanie jasne (BA)Proces zapewnia, że identyfikator jest wolny od kamienia utlenionego, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla precyzyjnych czujników, w których zanieczyszczenie zanieczyszczeniami mogłoby spowodować awarię systemu.
P3: Czy norma ASTM B444 obejmuje zarówno klasę 1, jak i klasę 2?
O: Tak. Dostarczamy obaKlasa 1 (wyżarzana)na korozję ogólną iKlasa 2 (wyżarzona w roztworze)dla wyższej wytrzymałości zmęczeniowej i odporności na pełzanie w temperaturach powyżej 600 stopni.
P4: Czy oferujecie rabaty hurtowe na remonty rafinerii petrochemicznych?
O: Tak. Wspieramy duże-projekty infrastruktury energetycznej za pomocą warstwowychCeny hurtoweoraz dedykowane rezerwy inwentarzowe.







